Знайомство з родиною плівки Портра

Ми любимо гарні вечірки, і коли ми дізналися, що наступного року лінійка Portra святкуватиме свій день народження (випущена в 1998 році!), ми подумали, що знадобимося трохи поговорити (а потім, можливо, підняти келих) коли йдеться про лінійку Portra від Kodak. Kodak Portra випустила різноманітні плівки з цієї лінійки, деякі з яких припинено, але три з них тепер є основними для таких фотографів, як ми з Вами. Ми розповімо трохи про ті три, які займають перше місце в лінійці Kodak Portra: Portra 160, Portra 400 і Portra 800 ISO.

 

Як більшість із вас, мабуть знає, відома марка Kodak Portra — це сімейство професійних кольорових негативних плівок зі збалансованим денним освітленням, призначених для відтворення найкращих тонів шкіри практично в будь-якій освітленій ситуації, яку ви можете собі уявити, що робить їх ідеальними як для портретної, так і для соціальної фотографії. Відомо, що ці плівки створюють природні відтінки шкіри, ідеальний колір, дрібнішу зернистість і доступні у форматі 35 мм, 120 (середній формат) і аркуші великого формату. Лінійки плівок Portra відомі своєю природною теплотою (Portra 160 має червоний і коричневий відтінки, тоді як Portra 400 має відтінки оранжевого і жовтого). Це означає, що кольори будуть передаватись інакше, ніж інші плівки, такі як добре відома Fuji 400H. Ви можете побачити різницю найвідчутніше в зелені. Зелень у лінійках Portra, як правило, тепліша, тоді як зелень у Fuji 400H дещо холодніша. Це, звичайно, залежить від освітленості, але зазвичай це емпіричне правило.

Наприкінці 2010 року компанія Kodak зробила певний шум, коли представила нову версію плівки Portra 400, яка замінила версії NC («природний колір») і VC («яскравий колір»). Нова плівка включала ряд технологічних просунувся від лінійки кіноплівок Kodak Vision і по суті змішав версії NC і VC. Результати нового Portra 400 викликали чимало прихильників, хоча, можливо, спочатку неохоче. Тепер його хвалять за його широту та технологію Vision-3. Один із наших улюблених прикладів удосконалення лінійки Portra можна побачити в блозі Джонатана Канласа, де він зняв Portra 400, оцінив його на 3200 і підштовхнув його на 3 стопа розробки. Результати вражаючі, і ми радимо вам перевірити це, щоб ви могли побачити, наскільки ця плівка гнучка в умовах слабкого освітлення. Лінійка Portra не лише неймовірно вдосконалила технології, але й палітра кольорів зробила цю серію популярною для портретної та стулійної роботи.

 

Експозиція Портра


Ось кілька підказок, які ми використовуємо під час зйомки цих стоків, які, на нашу думку, показують (каламбур!) кожен у найкращому світлі.

 

Портра 160

Ми виявили, що для неї перевага розділена; ті, хто пробував його, або пристрасно люблять його, або пристрасно ненавидять. Однак загальна думка полягає в тому, що це чудова плівка для портретів. Тони шкіри (світлошкірі чи темношкірі) м’які та природні, а зернистість плівки надзвичайно тонка. Однак якщо ви надто висвітлюєте, віна виглядає дуже схожим на Ektar, дуже яскравий, різкий і з не такими приємними тонами шкіри. Для зйомки також потрібна добре освітлена сцена. Тож якщо ви не пробували цю плівку і бачите у своєму прогнозі кілька сонячних днів, рекомендуємо вибрати кілька, щоб спробувати!

Kodak Portra 160

 

Порта 400

Аххххххх Portra 400. Що тут не любити? Ця плівка є однією з найбільш використовуваних і найповніших плівок на ринку, коли йдеться про зміну освітленості. Її знімають майже всі: від відомих кінофотографів до новачків які тільки починають працювати. Ця плівка є основним продуктом у вашому запасі плівки, і відверто кажучи, немає жодної речі, яка б не подобалася цій плівкі. Portra 400 пропонує чудові кольори; досить швидкий для переважної більшості цілей; досить дрібнозерниста, тому iso рідко видає себе.

На додачу до всього цього, це весело, легко, і не в останню чергу тому, що широта для перетримки та недотримки чудова. З нею можна все. Переекспонування цієї плівки на два стопи виглядає чудово (яскраво та барвисто), а недоекспонована також виглядає добре (настроєва та контрастна). Майте на увазі, що якщо ви експонуєте Portra 400 більше ніж на два стопи, плівка може стати трохи жовтішою, ніж зазвичай, тому переекспонуйте з обережністю. Ця плівка також любить, коли її штовхають (push). Насправді, якщо вам доводиться вибирати між використанням Portra 800 і Portra 400 у налаштуваннях, ми рекомендуємо використовувати Portra 400 і пушити (push)  її, якщо потрібно. Воно просто полюбить це, і у відповідь ми полюбимо її за це :)

Kodak Portra 400

Портра 800

Якщо ви опинилися в сонячній ситуації і у вас під рукою є Portra 800, ви не розчаруєтеся. Ця плівка є божественною, якщо її переекспонувати навіть на 4 чотири стопи! Не дивлячись на цей божественний світ, кольори трохи схожі на Ektar (яскравий), але віна здатна підтримувати неймовірні відтінки шкіри. Однак, якщо ви недотримаєте її, це зовсім не дуже красиво. Віна швидко стає зернистим і надає каламутні кольори. Навіть натискання (push) не може його повністю врятувати. Важливо знати, що Portra 400 базується на технології Vision 3, а Portra 800 – ні, тому існують деякі значні відмінності між двома плівками, які обробляють недоекспонування.

Отже, маркування «ISO 800» часто вводить в оману; Хоча віна справді справляється зі своєю роботою на 800, ми не вважаємо, що віна працює найкраще на цій швидкості. Насправді ми бачимо, що натискання (push) Portra 400 на одну зупинку зазвичай дає більш задовільні результати, ніж зйомка Portra 800 із його коробковою швидкістю.

Kodak Portra 800

 

Push


Розуміння того, коли робити пуш (push) плівки, — це неймовірний інструмент, який можна мати в сумці, коли ви перебуваєте в умовах слабкого освітлення або коли ви хочете, щоб зображення виглядали яскравіше. Як показує наш досвід, лінійка Kodak Portra чудово справляється із натисканням (push) під час зйомки в добре освітленому середовищі. Тому ми збираємося розбити результати кожного з них, коли їх штовхне (push) ваша лабораторія.
 

Kodak Portra 400 push +1 stop

 

Portra 160 і Portra 400

І Portra 160, і Portra 400 дуже легко штовхаються в добре освітленому середовищі. Portra 160 з рейтингом 320 і натисканням однієї зупинки — це неймовірно. Portra 400 з рейтингом 800 і натисканням на одну зупинку також є чудовим. В обох випадках результат натискання збільшить контрастність ваших зображень, підвищуючи світлі ділянки та вирізаючи деталі на чорних. Віна виглядатиме яскравішим завдяки контрасту та яскравішим відблискам, тому, якщо ви прагнете саме цього, ідеально! Але візьміть до уваги, що ви не зможете повернутися до вигляду з низьким контрастом після його натискання. Також майте на увазі, що можливі побічні ефекти у вигляді збільшення зернистості, зміни кольору в тінях і деякої загальної втрати деталей у найтемніших частинах зображення. Вища ISO не є безкоштовною

Натискання може врятувати ситуацію із застереженням, що ви знаєте, що робите, однак, якщо ви не знаєте, що робите, результати натискання будуть менш ніж бажаними.

(Порада: якщо ви перебуваєте в умовах недостатнього освітлення, і у вас є лише Portra 400, оцініть його на 800 і попросіть свою лабораторію зробити ще один стоп. Під час зйомки пам’ятайте, звідки надходить світло та як освітлений об’єкт , націлюйтеся на світлі та середні тони та забудьте про тіні.)

Portra 160 push +1 stop

Портра 800

Portra 800 створено для ситуацій із слабким освітленням, і для цього віна дуже зручна. Однак це єдиний із лінійки Portra, який, на нашу думку, є найменш до пушу через технологію, що стоїть за нею. Як ми вже зазначали раніше, ми вважаємо, що Portra 800 справді найкраще світить, коли віна перетримана, однак віна все ще виконує роботу, оцінену на 1250 і пушу на один крок.

Kodak Portra 800 push 1stop

 

Палітра кольорів

Кольорові палітри для кожної з ліній Portra відрізняються залежно від асортименту. Але загалом лінійка Portra відома тим, що має трохи жовтого відтінку з блакитними тінями. Порівняно з деякими матеріалами з лінійки Fuji, лінія Portra відома кращими жовтими, червоними та фіолетовими кольорами; тоді як Fuji має кращі сині, помаранчеві та пурпурові кольори. Але в цьому розділі ми легко розберемо кожну з лінійки Portra, щоб ви могли самі побачити різницю.

 

Портра 160

Portra 160 описано як такий, що має природну палітру кольорів із низькою насиченістю та низьким контрастом. Віна має захоплюючий колір, різкість і дуже дрібну зернистість. Це здається майже ідеальним для портретної зйомки, оскільки забезпечує точні відтінки шкіри та стабільні результати при правильній експозиції, тоді якщо ви знімаєте з Ektar, ви можете отримати відтінки шкіри, схожі на помідори. Як і більшість плівок, Portra 160 любить переекспонованість, але не надто, і якщо ви недотримаєте її, тіні на цій плівці можуть мати блакитний відтінок.

Приклади Portra 160:

 

Портра 400

Portra 400 на коробковій швидкості має дуже природний і нейтральний вигляд, але також може виглядати теплим, яскравим і насиченим, якщо її переекспонувати. Ця плівка також чудово передає тони шкіри, а також природні пейзажі, 400 ISO є дуже зручним в умовах мінливого освітлення. Portra 400 має більш теплу палітру, тоді як Fuji 400H має набагато холоднішу палітру. Portra 400 має тенденцію до більш жовтого кольору, а Fuji 400H схиляється до більш зеленого кольору та робить свій синій більш бірюзовим. Знову ж таки, існує багато міських казок про те, як кожена плівка виглядає наприкінці, і правда полягає в тому, що сьогодні, якщо ви додаєте ретуш до будь-якої плівки, ви можете зробити її вигляд зовсім іншим, ніж зазвичай. Отже, чи означає це, що ви ніколи не побачите тепле фото, зняте на Fuji? Ні, ми просто маємо на увазі, що «тепло» може бути більше спрямоване до пурпурових тонів, ніж до жовтих тонів.

Приклади Portra 400:

 

Портра 800

Portra 800 має вищу насиченість і трохи більш зерниста, ніж її аналоги, але віна вражає, коли мова йде про жорсткі умови освітлення та яскраві кольори. Кольори в Portra 800 має чудову інтенсивність, а чорні дуже насичені. Віна ідеально підходить для зйомки яскравих кольорів і робить відтінки шкіри настільки кремовими, що ця плівка просто розтане, як масло, на екрані. Багатьом фотографам подобається ця плівка, єдиним недоліком якої є її вартість.

(Слід пам’ятати: якщо ви знімаєте Portra на об’єктив 35 мм, зернистість буде більшою, а глибина кольору буде незначною втратою, але якщо ви знімаєте середній формат, це не має значення.)


Приклади Portra 800:

 

Висновок
 

Ми знаємо, що в цій публікації ми охопили багато, і якщо ви дійшли так далеко, дай п’ять найближчій людині поруч! Сподіваємось, інформація, яку ми надали, буде для вас корисною, і якщо ви не можете пригадати всю, ось гарний невеликий підсумок усіх із лінійки Portra:

 

Портра 160

     Низька насиченість
     Надзвичайно дрібне зерно
     Середній контраст
     Ідеально підходить для контрольованого освітлення
     Менш гнучка в експозиції

Портра 400

     Середня насиченість
     Дрібне зерно
     Середній контраст
     Ідеально підходить для більшості умов освітлення
     Добре пушится (push)

Портра 800

     Вища насиченість
     Дрібне зерно
     Чудова різкість
     Багато місця для пересвічування
     Ідеально підходить для яскравих кольорів, зберігаючи тон шкіри

 

Наразі немає жодної плівки, яка би нам не сподобався, і лінія Портри нічим не відрізняється. Portra 160, Portra 400 і Portra 800 мають різноманітні варіанти для різних зовнішніх умов і умов освітлення. Кожна плівка з лінійки Portra є універсальною, унікальною по-своєму та доповнює одна одну. Якщо ви ще не пробували жодної із лінійки Portra, негайно замовте одну і приступайте до знімків та створення чудових зображень! Ви не будете розчаровані отриманим досвідом і, звичайно, не розчарованими неймовірними образами, які ви створите!

Ми вважаємо, що добре знати тонкощі вашої майстерності, а також доступні вам інструменти та техніки. Зважаючи на це, не впадайте у відчай, хороше світло на вагу золота (або, в даному випадку, плівки), і воно неймовірно відтворюватиметься майже в усіх фондах плівки. Це не означає, що всі ваші зображення будуть чудовими, якщо ви виберете одну плівку замість іншої. Це дуже залежить від якості світла, з яким вам доведеться працювати.


Зважаючи на це, ми віримо, що кожена плівка має свою унікальну індивідуальність, і коли це поєднується з відчуттям вашої роботи, віна стає ідеальним поєднанням!

 

Найголовніше, як завжди, — продовжувати знімати, продовжувати грати, продовжувати розширювати межі та продовжувати досліджувати! Усе, що ви знаєте та переживаєте, згодом втілиться та відобразиться у вашій власній роботі, і це лише зробить її цікавішою для тих, хто це бачить = )