Нова Fujifilm Fujicolor 200 чи Fujifilm c200 що насправді

Fujifilm перейменувала свою плівку Fujicolor C200 на своєму веб-сайті в США, викликавши припущення, що японський гігант, можливо, не відмовляється від виробництва плівки, як деякі вважають.

Fujicolor C200 – одна з лише двох кольорових негативних плівок, які пережили раунди припинення виробництва компанією – тепер відома як Fujicolor 200 у США (або Fujifilm 200 у таблиці даних).

У списку плівки на офіційному веб-сайті Fujifilm USA є значок «Новий» і оновлена упаковка.

На даний момент новий бренд, відображаеєтся лише в США. У списку плівки у Великобританії плівка все ще згадується як Fujcolor C200.

Fujicolor C200 (або 200, як вона тепер відома в США) — це дрібнозерниста споживча кольорова негативна плівка, яка виробляється з 1990 року. У 2017 році хімічний склад плівки було оновлено завдяки «технології наддрібної зернистості». У той же час більш сучасна кольорова плівка Superia 200 була припинена.

З втратою багатьох кольорових негативних плівок споживчого класу, C200 набула додаткової популярності в останні роки, і останній випуск часто не встигав за споживчим попитом.

 

Плутанина щодо нової таблиці даних Fujicolor 200, схожої на Kodak.

Специфікація нової плівки Fujicolor 200 у США дуже схожа на кольорову негативну плівку Kodak.

Плівка, анонсована в грудні, є версією Fujicolor C200 з новою упаковкою для ринку США.

Але деякі кінофотографи на Reddit виявили, що елементи технічного опису плівки такі ж, як у Gold 200 від Kodak, історичного конкурента Fujifilm у сфері кольорових негативних плівок.

В одній темі на дошці Reddit Analog Community згадувалися зміни в таблиці даних плівки в США, яка була оновлена в грудні 2021 року. (Дивіться публікацію тут.)

Англомовна версія таблиці даних для Fujicolor C200 містить діаграму, на якій зображені криві спектральної чутливості плівки.

В оригінальній таблиці даних C200 це виглядає як схема нижче:

 

Однак у новій таблиці даних для Fujicolor 200 діаграма кривих виглядає так:

Нижче ви можете побачити його разючу схожість із таблицею даних Kodak Gold 200:

 

 


Як Fujifilm так і Kodak намагалися задовольнити попит на кольорову негативну плівку, оскільки за останні п’ять років аналогова фотографія відновила популярність. Але ситуація загострилася після початку пандемії коронавірусу на початку 2020 року.

У березні 2020 року Fujifilm визнала глобальну нестачу Fujicolor C200, оскільки деякі дистриб’ютори повідомили про труднощі з отриманням продукції.

Минулого року компанія Fujifilm заявила, що виробництво плівки було призупинено на початку пандемії, але вона продовжує займатися плівкою.