Мильниці Samsung Fino. Порівняння та особливості лінійки Fino
Спостерігаючи різні інтернет-барахолки, важко не помітити фотоапарати від Samsung. І це не дивно, адже колись вони були серед найпопулярніших завдяки своїй доступності та високій довірі до південнокорейського бренду.
Та як розібратися в усьому цьому зараз ? Трохи більше про це та певний висновок, який, сподіваюся, допоможе вам зрозуміти обґрунтованість тих чи інших пропозицій.
У кінці минулого століття Samsung був настільки активним на ринку фотоапаратів, що виробляв моделі для всіх сегментів. У бюджетному сегменті в різні роки він випускав три лінійки. Спочатку це була серія F. Потім у 1999 році з'явилася серія S. І на зміну їй прийшла більш компактна серія SE в 2002 році - про яку буду в цій статті.
Враження від всіх важко забути. Чорні F-серії якісь грубі, ймовірно, були найменш улюблени, оскільки доставляли багато труднощів при встановленні плівки (лотерея - чи пішла плівка чи ні), і виглядали занадто архаїчно на тлі конкурентів. Надійністю ці камери не вражали. Серія S, хоча і стала цікавішою зовні, але знову не відрізнялася надійністю та зручністю. Але вже було краще. Поява SE викликала щиру радість. Це були маленькі аккуратні камери, приємні у всіх відношеннях (враховуючи низьку вартість). А головне - зникла лотерея з встановленням плівки. Камери чітко демонстрували, що з плівкою не все в порядку . Об'єктиви у SE стали більш ширококутними - 28 мм, у той час як в S-серії було 30 мм.
Серія складалася з трьох основних моделей: Fino 15 SE, Fino 20 SE і Fino 30 SE. Ще дві камери мали модифікацію з таймером (self-timer) це Fino 25 SE і 35 SE. І всі ці п'ять камер випускалися як зі звичайною задньою кришкою, так і з функцією відбиття дати (до 2029 року і без автономного живлення). Комплектація включала камеру, ремінець, чохол (дуже якісний, до речі) і пару батарейок AA.
Fino 15 SE - наймолодша модель у лінійці. Сіренька мишка. У неї фіксований фокус від 1,5 м до нескінченності та одна фіксована витримка 1/125. Об'єктив пластиковий F 5.6 (3 елементи в 3-х групах). Це нормально для даного класу. Плівка протягується автоматично. Спалах автомат з захистом від "червоних очей". З якихось причин у 15 SE він трохи менш потужний (2,2 м при ISO 100, порівняно з 2,4 м у 20/30). Дрібниця, але все ж.
Не має жодних додаткових функцій у Fino 15 SE. Видошукач у камери середній, не такий великий, як у старших братів, але й не малий. Це дозволило моделі бути компактнішою на 4 мм, ніж інші SE.
З очевидних економій варто відзначити відсутність металевого прижимного, який обережніше та ефективніше розгладжує плівку за об'єктивом. Замість нього у задній кришці зроблено виштамповку у вигляді решітки.
Fino 20 SE зовнішньо більш пузатий. Від молодшого брата його відрізняють лише три речі - великий видошукач та можливість примусового включення спалаху (який, трохи потужніший). Об'єктив не пластиковий, а з передньою скляною лінзою. Але за характеристиками він аналогічний тому, що стоїть у молодшій моделі.
Включення спалаху - корисна функція, оскільки дозволяє, наприклад, зробити якісніші фотографії при контровому сонячному світлі, коли об'єкт зйомки виходить у вигляді темного силуета. Автоматика не включить спалах сама, оскільки там експонометр дає достатнє значення світла.
Реалізація функції примусового включення спалаху, у вигляді третього положення на важелі включення камери, досить зручна, оскільки дозволяє включити режим настільки, наскільки потрібно, а не утримувати перед кожним кадром кнопку включення спалаху, як це було у S-серії.
До речі, у S була ще й кнопка примусового вимкнення, але розробники вирішили цю функцію прибрати, оскільки вона, ймовірно, не користувалась популярністтю серед користувачів.
Fino 30 SE вже дає приріст за якістю фото. По-перше, він має активний автофокус, а по-друге, у нього скляний об'єктив. Автофокус дозволяє зменшити мінімальну відстань зйомки до 1,1 метра. А скляний об'єктив дозволить отримати більш стабільне та прозоре зображення.
Крім того, у 30 SE вища світлочутливість, ніж у молодших братів - f 4,5 порівняно з f 5,6 (все ж скло більш прозоре). Означає, що з ним буде трохи простіше у умовах слабкого освітлення.
Fino 25 SE і Fino 35 SE відрізняються від 20 і 30 лише наявністю таймера автоспуска. Можна натиснути кнопку таймера, стати в кадр і через 10 секунд камера зробить знімок. Камери відрізняються ще й зовнішньо. У них ззаду матовий пластик не сірий, мабуть коліру "морська хвиля".
У 25/35 є ще одна відмітна функція, пов'язана з зворотньою перемоткою частково знятої плівки. Камера завиває хвостик всередину котушки і не дозволяє зняти її повторно. Так зазвичай роблять старші фотоапарати. Просто майте це на увазі.
Немає помилок під час завантаження плівки! В серії SE виробнику вдалося уникнути проблем з завантаженням плівки. По-перше, тепер у камері лічильник показує реальний рух плівки. А по-друге, спалах буде спрацьовувати лише якщо плівка встановлена правильно (при цьому мотор буде жужжати).
Fino або Pleo. SE або DLX? У мережі можна зустріти камери, які можуть здатися клонами героїв цієї статті. Мова йде від Samsung Fino DLX і Pleomax Pleo DLX. Так, це майже клони. Але не в усьому. DLX - це результат проведеного Samsung приблизно в 2004 фейслифтингу SE-серії.
Камери трохи змінилися не лише зовнішньо, а й спростилися внутрішньо. Прижимний тепер зник у всіх камер лінійки DLX, а пальчикові батарейки AA замінили на мізинчикові AAA. Це була епоха, коли плівка відходила від ринку, а компанії-виробники все активніше переходили на цифру.
І в 2005–2006 роках Samsung "злив" всю друбноту своєму новому бренду Pleomax. Разом з батарейками і дисками туди пішли й плівкові камери в практично незмінному вигляді. Але 25 і 35 отримали зовсім інший зовнішній вигляд (і іншу конструкцію)